Spoznajte môj príbeh

IMG_2892

Keď sa povie slovo asistent, väčšina si predstaví ženu – sekretárku.  Je ale riziko poveriť na prvý pohľad ženskými úlohami chlapa ?

Volám sa Tomáš a pracujem ako virtuálny asistent. Nakoľko veľmi rád cestujem, baví ma práca s počítačom a online svet ako taký, dlho som rozmýšľal aká práca umožňuje toto ideálne spojenie a k tomu ešte s réžiou vlastného času. Asi veľa z nás aspoň raz v živote napísalo do googla povestnú vetu – „ako zarobiť peniaze cez internet“. Týmto spôsobom som sa dostal ku kurzu virtuálneho asistenta. Samozrejme sa hneď objavili prvé predsudky, či je to správna voľba, nakoľko túto prácu vykonávajú takmer v 90% zastúpení ženy. Keďže som však typ, čo má rád originálne veci, nebolo o čom a moje rozhodnutie bolo jasné. Som presvedčený, že práve táto odlišnosť môže byť pre niekoho akýmsi lákadlom prístupu ku kreativite z iného súdka, spoľahlivosti, zodpovednosti a tiež priniesť aj potrebnú dávku rozvahy a pokoja ako zástupca mužského pohlavia. Ale poporiadku a najskôr by som rád povedal o sebe niečo viac.

Po skončení vysokej školy  som začal pracovať na pozícii kontrolóra kvality, alebo inak povedané aj asistenta. Už vtedy som sa relatívne našiel v pozícii, kde je možné preukázať zodpovednosť a spoľahlivosť naplno. Po tejto práci som prešiel na pozíciu asistenta projektového manažéra, kde som už mal na starosti všetko od chodu kancelárie, cez správu databázy, pracovný rozvrh kolegov a plánovanie, emailovú komunikáciu a rozposielanie hromadných mailov, všeobecnú administratívu až po komunikáciu so zákazníkmi. Všetko toto bolo často pod tlakom a musel som si tak zvyknúť na dynamickejšie pracovné prostredie. Vedel som však, že nudné administratívne úkony mi neprinesú žiadny výrazný posun a preto som popritom, mimo práce niekedy vypomáhal svojmu okoliu s grafickými úpravami podľa potreby. K tomu všetkému sa postupne rozširovalo povedomie o sociálnych sieťach a ľudia či firmy nechceli zmeškať vlak a začali sa čím ďalej, tým viac presúvať do tohto online sveta. Nakoľko bol taký trend, nevyhol som sa tomu ani ja a začal sa postupne venovať procesu ako fungujú sociálne siete a čo je dôležité vedieť o ich spravovaní. 

IMG_7896

Keďže som veľký obľúbenec cestovania a spoznávania tohto sveta, tak neskôr som sa rozhodol vycestovať do kanadského Toronta za ďalším vzdelaním, prácou a hlavne zdokonaliť sa v angličtine a posunúť svoju mentálnu odolnosť na vyšší level. Pracoval som ako „event porter“ čo vo voľnom preklade môžeme preložiť ako asistent pri prípravách a samotných priebehoch eventov rôzneho druhu, kde patria firemné večierky, svadby, oslavy, recepcie alebo aj príprava účební pre externých študentov a k tomu potrebný catering.

Nakoľko sa po návrate na Slovensko moja úroveň angličtiny zdvihla, začal som pracovať v sektore obchodu kde som na dennej báze komunikoval v angličtine či už písomne alebo slovom. Zabezpečoval som dopravu na vývoz do zahraničia, staral sa o mailovú komunikáciu so zákazníkmi či dopravcami a rovnako pripravoval všetky dokumenty potrebné ku vývozom. Moja posledná práca v kancelárskom kolobehu bola na pozícii obchodného zástupcu, kde som sa výrazne posunul v oblasti psychológie predaja a hlbšie pochopil fungovanie biznisu ako takého. Rovnako som posunul svoje služby zákazníckeho servisu na vyšší level, ale napriek tomu sa stále naučím niečo nové. Popri tejto práci som sa začal tiež venovať tzv. PPC kampaniam – teda reklamy na Facebooku a GoogleTieto skúsenosti mi neustále pomáhajú pri dodávaní kvalitných služieb v online priestore,  nakoľko pri tvorbe a kreatíve sa automaticky pozerám na biznisovú stránku veci aby klient vždy dostal aj reálnu hodnotu z mojej práce. 

Byť virtuálny asistent nie je len služba, je to aj poslanie ako zlepšovať a uľahčiť iným život a prinášať tak hodnotu do tejto spoločnosti v podobe spokojnejších tvárí klientov.  

Na základe skúseností z oblasti sociálnych sietí, grafiky či všeobecnej reklamy v online priestore, bude pre mňa potešením vám pomôcť s marketingom vašej firmy, ktorý sa stal dnešnej dobe v podstate nevyhnutnosť, ak chcete zostať konkurencieschopný. Vy môžete venovať svoj čas primárne vášmu podnikaniu a jeho rozvoju, či v neposlednom rade získať voľné chvíľky pre súkromný život. Rovnako nemáte na mňa takmer žiadne výdavky, nakoľko platíte iba za čas, na ktorý si ma objednáte. Bežné náklady na zamestnanca, ktoré v dnešnej dobe tvoria nemalú hodnotu sa pri delegovaní viacerích úloh môžu násobiť, nakoľko je k tomu poväčšine potreba viacerích zamestnancov.

 

Pracujem výlučne online a odpadá Vám tak aj starosť za nejakým cestovaním na konkrétne miesto, kvôli dohodnutiu si detailov spolupráce. 

Ak Vás môj príbeh zaujal a našli ste v ňom spoločné hodnoty, neváhajte ma prosím kontaktovať a dohodnúť sa na detailoch spolupráce.